SAVĘS ŽALOJIMAS – ESMINIAI FAKTAI

Apie savęs žalojimą visada yra labai sunku kalbėti, o dar sunkiau aplinkiniams tai suprasti. Net 1 iš 10 pasaulio gyventojų yra linkęs save žaloti įvairiausiais būdais: perdozuoja vaistų, pjaustosi, deginasi žaizdas, bado save ar praryja įvairius daiktus. Ši problema paplitusi tarp jauno amžiaus žmonių, moterų, homoseksualų, biseksualų bei kai kuriose subkultūrose. Kai kurie žmonės tai daro reguliariai ir tai net tampa kasdieniu įpročiu. KAS PRIVERČIA ŽMONES TAIP ELGTIS? Tai dažnai nutinka asmenims, kurie yra emociškai palūžę, jaučia vidinę sumaištį. Tai…

Prevenciniai ir edukaciniai seminarai Kaišiadorių, Rokiškio ir Panevėžio rajonų vaikams

2022 m. sausio – balandžio mėn. buvo organizuojami prevenciniai ir edukaciniai seminarai Kaišiadorių, Rokiškio ir Panevėžio rajonų vaikams temomis: „Seksualinio smurto prevencija“, „Lytiškai plintančių ligų ir nėštumo prevencija“, „Psichiką veikiančių medžiagų ir alkoholio prevencija“ bei „Depresijos, savižudybių ir savižalos prevencija“. Mokymų metu buvo kalbama apie lytiškumą, pagarbą, sugebėjimą užmegzti ryšius, gebėjimą pasakyti taip ir ne. Aptarta, kaip atpažinti seksualinį smurtą ir užkirsti jam kelią, suprasti, kas yra tinkami/netinkami prisilietimai bei kaip kurti sveikus ir lygiaverčius santykius. Aptartas savo kūno saugumas,…

Kokias klaidas žmonės nepastebėdami daro santykiuose?

Pasiekus paauglystę, visi paaugliai nori turėti partnerį – tai evoliuciškai svarbus bruožas, kurio dėka visi gyvūnai taip pat ir žmonės gali tęsti savo giminę ir neišnykti. Kai pagaliau asmuo susiranda partnerį ir tampa su juo pora, viskas atrodo nuostabu – negalite nustoti galvoti apie tą asmenį, visą laisvą laiką norite leisti su juo, nesvarbu ką su partneriu veikiate, nes vis tiek labai gerai leidžiate laiką. Bet visi žinome, kad tai netrunka amžinybę, nes tai tiesiog yra „medaus mėnesio“ efektas, kada…

Ženklai, kad tavo psichologinė sveikata gerėja

Šiais laikais visi esame apsupti greitai judančių pokyčių ir įvairaus streso, todėl svarbu kartais atkreipti dėmesį į pozityvius savo gyvenimo aspektus, nes vien sumažinus stresą gyvenimo kokybė padidėja iki 50 proc. ir gyvenama 2,8 metais ilgiau. Šiame įraše norėčiau pabrėžti 6 ženklus kurie gali reikšti, kad jūsų psichologinė sveikata gerėja ir ką tai reiškia jūsų organizmui. Jūs pasiekiate savo tikslų: kai žmonės psichologiškai prastai jaučiasi, jiems sunku patampa daug ką daryti ir siekti tikslų – vienas iš tų dalykų. Užduotys…

Kūrybiškumas ir psichologija

Kai kurie žmonės mano, kad nėra kūrybingi ir dažnai vengia kurti ar meniškai save reikšti, nes mano, kad tai gali padaryti tik žmonės, gimę su „menininko gyslele“. Bet tai yra netiesia. Kiekvienas asmuo gali kurti ir atrasti savyje kūrybos šaltinį. Šiandien norėčiau aptarti kaip atrasti savyje galimybę kurti, kūrybos naudą ir kelis būdus kaip pradėti kurti. Kūrybiškumas pasireiškia ne tik mene, bet ir kasdieniame gyvenime, bet mes niekada nesusimastome, kiek kūrybingų idėjų pas mus kasdieną gimsta. Net ir gebėjimas susidėlioti…

Renginys „Sveikas maistas: ukrainietiškų barščių gaminimas ir degustacija“ Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikas ir išmanus jaunimas“. Projekto tikslas – prevencijos gerinimas ir sveikatos netolygumų mažinimas Kaišiadorių savivaldybėje, padedant sveikatos sistemos ir kitų sektorių specialistams ir jaunimui geriau orientuotis teikiamų paslaugų įvairovėje bei gerinant sveikatai palankių sąlygų prieinamumą jaunimui. Pagal projekto algoritmus balandžio 1 d., Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“ įvyko renginys: „Sveikas maistas: ukrainietiškų barščių gaminimas ir degustacija“. Sveika mityba turi suteikti žmogaus organizmui maistinių medžiagų, reikalingų sveikatai palaikyti, gerai jaustis ir turėti energijos fizinei…

Kodėl žmonės bijo lankytis pas psichologą?

Visi žmonės turi kokių nors psichologinių problemų: tai yra normalu, bet jie vis tiek bijo kreiptis pas psichologus ar kitus ekspertus, kad gautų reikiamą pagalbą. Kodėl taip yra? Būtent tai šiandien ir aptarsime. Žmonių nenorą lankytis pas psichologus galima suskirstyti į 5 punktus: stigmos baimė, diagnozės baimė, bijojimas, kad terapija niekada nesibaigs, bijojimas, kad kiti žmonės apie jus kitaip galvos, bijojimas kalbėtis su nepažįstamu asmeniu apie savo problemas. Dabar aš kiekvieną iš šių priežasčių aptarsiu atskirai. stigmos baimė: daugelis žmonių…

Fizinės ir psichologinės bendravimo ir santykių ribos

Įsivaizduok: tu atėjai į naują būrelį ir nusprendei susipažinti su kai kurias ten esančiais. Kai kurie tave priėmė šiltai ir iš karto ėmė tau rodyti patalpas, kiti gražiai pasisveikino ir grįžo prie to, ką darė, ir vienas vaikinas su tavimi iš vis nepasisveikino ir nusisuko nuo tavęs. Kaip manai, kodėl taip galėjo būti? Taip galėjo nutikti dėl fizinių ir psichologinių bendravimo ir santykių ribų. Visi mes skirtingai augę ir auklėti, todėl normalu, kad į svetimus žmones žiūrime skirtingai, todėl pravartu…

Stresas ir alkoholis

Tik neseniai, pandemijos metu patyrėme socialinę izoliaciją, neapibrėžtumą, ekonominius padarinius. Dabar patiriame dar vieną šoką. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, baimė dėl savo bei artimųjų saugumo gali sukaustyti kiekvieną. Svarbu suprasti, kad didelis išgąstis, stresas ir nerimas šioje situacijoje yra normalus mūsų organizmo atsakas į kylantį pavojų ir gali padėti suaktyvinti mūsų organizmą veikti. Tačiau nuolatinis budėjimo režimas, kai Lietuvoje karo veiksmai nevyksta, gali turėti neigiamų pasekmių. Karo pavojus tapo nauju ir dar labiau blaškančiu bei gąsdinančiu gyvenimo palydovu. Žmonėms sunku susikaupti, sunku dirbti įprastinius…