Renginys „Sveikas maistas: ukrainietiškų barščių gaminimas ir degustacija“ Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikas ir išmanus jaunimas“. Projekto tikslas – prevencijos gerinimas ir sveikatos netolygumų mažinimas Kaišiadorių savivaldybėje, padedant sveikatos sistemos ir kitų sektorių specialistams ir jaunimui geriau orientuotis teikiamų paslaugų įvairovėje bei gerinant sveikatai palankių sąlygų prieinamumą jaunimui.

Pagal projekto algoritmus balandžio 1 d., Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“ įvyko renginys:

„Sveikas maistas: ukrainietiškų barščių gaminimas ir degustacija“.

Sveika mityba turi suteikti žmogaus organizmui maistinių medžiagų, reikalingų sveikatai palaikyti, gerai jaustis ir turėti energijos fizinei veiklai. Sveika mityba svarbi kiekvienam, tačiau augančiam organizmui tai yra ypač aktualu.

Nesveika mityba ir fizinio aktyvumo stoka yra labai paplitę vaikų ir paauglių sveikatos rizikos veiksniai. Jie nustatomi jau nuo ankstyvos vaikystės iki pilnametystės. Sveikatai nepalanki mityba ir nepakankamas fizinis aktyvumas skatina antsvorio ir nutukimo atsiradimą. Vaikystės ir paauglystės metu atsiradęs antsvoris ir nutukimas dažniausiai išlieka ir suaugus, sukeldamas neigiamas pasekmes sveikatai, todėl vaikų ir paauglių nutukimas išlieka svarbia visuomenės sveikatos problema.