Fizinės ir psichologinės bendravimo ir santykių ribos

Įsivaizduok: tu atėjai į naują būrelį ir nusprendei susipažinti su kai kurias ten esančiais. Kai kurie tave priėmė šiltai ir iš karto ėmė tau rodyti patalpas, kiti gražiai pasisveikino ir grįžo prie to, ką darė, ir vienas vaikinas su tavimi iš vis nepasisveikino ir nusisuko nuo tavęs. Kaip manai, kodėl taip galėjo būti?

Taip galėjo nutikti dėl fizinių ir psichologinių bendravimo ir santykių ribų. Visi mes skirtingai augę ir auklėti, todėl normalu, kad į svetimus žmones žiūrime skirtingai, todėl pravartu sužinoti daugiau apie šias ribas, ir taip geriau suprasti savo santykius su kitais.

Sveikos ribos (angl. Healthy boundries) – tai yra sveikas ribų išsikėlimas, kada žmogus bendraudamas leidžia kitiems žmonėms su juo bendrauti bei jis noriai bendrauja su jais, taip pat gali pereiti į tolimesnius santykių lygmenimis.

Limituotai neegzistuojančios ribos (angl. Limited non-existant boundries) – Tokie žmonės yra labai linkę prisileisti bet kokius žmones labai greitai ir iškarto jiems viską apie save pasakoti. Tokiais žmonėmis galima lengvai pasinaudoti, nes jie niekada nefiltruoja to, ką gali pasakyti kitiems ir susiduria su sunkumais kitiems žmonėms sakant „ne“.

Nelabai aiškios ribos (angl. Loose or porous) – šias ribas galima matyti kaip nedidelę sieną, pro kurią reikia prasibrauti, bet prasibrovus ribos gali ženkliai sumažėti. Žmonės turintys šį ribų tipą gali lengvai pasiduoti kitų įtakai kada jau juos prisileidžia arti.

Nepakeičiamos ribos „tvirta siena“ (angl. Rigid „wall“) – šis ribų tipas yra visiškai atvirkščias limituotai egzistuojančioms riboms, nes tokie žmonės visiškai neprisileidžia kitų žmonių ir vengia apie save kažką atskleisti, net ir artimiems draugams, kurių tokie žmonės turi retai, nes nepasitiki kitais asmenimis.

Štai tokios yra ribos, jei nori daugiau sužinoti apie jas, ar pasiteirauti kokiu nors klausimu apie ribas ar apie bet ką kitą, kas tave domina, gali kreiptis pas psichologą Roką Jurgutį el. paštu pasakok.ka.nori@gmail.com, telefonu +37060115407, Facebook’e: Laisva Konsultacija, Instagram’e: @laisva_konsultacija arba jaunimo centre “Mazgas” Kaišiadoryse!