Kūrybiškumas ir psichologija
Kai kurie žmonės mano, kad nėra kūrybingi ir dažnai vengia kurti ar meniškai save reikšti, nes mano, kad tai gali padaryti tik žmonės, gimę su „menininko gyslele“. Bet tai yra netiesia. Kiekvienas asmuo gali kurti ir atrasti savyje kūrybos šaltinį. Šiandien norėčiau aptarti kaip atrasti savyje galimybę kurti, kūrybos naudą ir kelis būdus kaip pradėti kurti.
Kūrybiškumas pasireiškia ne tik mene, bet ir kasdieniame gyvenime, bet mes niekada nesusimastome, kiek kūrybingų idėjų pas mus kasdieną gimsta. Net ir gebėjimas susidėlioti dienos planą, pasigaminti kažką skanaus iš turimų produktų, sugalvoti ką šiandien gražaus apsirengti, išsiųsti draugui juokingą žinutę – visa tai reikalauja kūrybiškumo ir mąstymo.
Identifikavus, kad pas mūsų visų gyvenimuose yra dažnai naudojamas kūrybiškumas, galima pradėti aiškintis kaip į jį atkreipti dėmesį ir pilnai juo pasinaudoti.
- Dėkite save į naujas situacijas: geriausias būdas pažadinti savo kūrybiškumą ir jį pastebėti yra naujų veiklų darymas. Tai gali būti bet kas – dėlionė, naujas patiekalas, naujas žaidimas ir pan. Jei susiduriate su sunkumais pasirenkant, ką norite išbandyti, sudarykite sarašą dalykų, kuriuos visada norėjote bet neišdrįsote pabandyti ir meskite 2 kauliukus. Pagal kauliukų akučių skaičių pasirinkite užduotį ir ją atlikite.
- Būdami neįprastose situacijose ir sėkmingai įveikę jas jausitės geriau psichologiškai ir toliau lavindami savo gebėjimus gausite dar daugiau naudos. Pagerės jūsų nuotaika, padaugės energijos, galėsite atsiplėšti nuo varginančios rutinos ir net geriau save pažinsite, nes kartais užtenka save pamatyti naujoje srityje ir suprantate, kad seniai tai galėjote daryti ir mėgautis.
Jei iš karto nepavyks: nenusiminkite – pokyčiai vyksta labai lėtai ir tolygiai, todėl jei jaučiate, kad norite išbandyti save – sulaukite tam tinkamos progos kada nereikia skubėti ar tiesiog – kada jaučiate motyvacijos pliupsnį. Svarbu savęs neįstatyti į griežtus laiko rėmus, nes tada sunkiausia reikštis kūrybiškai. Kūrybiškumas yra žmogui malonus dalykas, todėl nereikia jo paversti dar viena darbo ar mokyklos užduotimi!
Jei turi kokių nors klausimų apie kūrybiškumą arba nori nemokamai pasikonsultuoti bet kokia kita tema, gali kreiptis pas psichologą Roką Jurgutį el. paštu pasakok.ka.nori@gmail.com, telefonu +37060115407, Facebook’e: Laisva Konsultacija, Instagram’e: @laisva_konsultacija arba jaunimo centre “Mazgas” Kaišiadoryse!