Naujienos
Pirmoji projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas” (LT03-1-SAM-K01-010) edukacinė stovykla

Pirmoji projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas” (LT03-1-SAM-K01-010) edukacinė stovykla

Nuo 2021 m. antrojo ketvirčio vykdomas Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo projektas „Sveikas ir išmanus jaunimas” (LT03-1-SAM-K01-010), kuris yra skirtas jaunimo sveikatos netolygumų mažinimui ir prevencijai Kaišiadorių, Rokiškio ir Panevėžio rajonuose. Įgyvendinant projektą bus įdiegti 8 JPSPP teikimo algoritmai, kurie įgalins paslaugų jaunimui teikimo mechanizmus psichikos sveikatos, mitybos, reprodukcinės sveikatos ir išorinių mirties priežasčių prevencijos srityse, užtikrins tinkamą, kokybišką ir savalaikį šių paslaugų teikimą jaunimui. Į projekto veiklas bus įtraukta ne mažiau, kaip 1800 jaunuolių.

Rugpjūčio 20-22 dienomis įvyko bendras partnerių renginys – pirmoji edukacinio pobūdžio stovykla, kurioje dalyvavo Kaišiadorių r., Rokiškio r., ir Panevėžio r. savivaldybių 14-29 metų jaunimas.

Pirmoji trijų dienų stovykla vyko pajūryje, sveikatos centre „Energetikas“. Į ją buvo kviečiamas jaunimas iš visų projekte dalyvaujančių savivaldybių (iš kiekvienos savivaldybės po 12 asmenų). Visas dienas gausiam būriui jaunų, žingeidžių žmonių buvo organizuojamos įvairios sveikatos stiprinimo veiklos, susijusios su projekto 8 algoritmais.

Energingą šiaurietiško ėjimo pamoką vedė treneris Karolis Klovas. Teorinėje dalyje treneris supažindino su fizinio aktyvumo svarba organizmo vystymuisi ir psichinei sveikatai. Praktinėje dalyje stovyklautojai atlikę raumenų apšilimo pratimus išbandė žygiavimą su šiaurietiško ėjimo lazdomis bei įvairius žaidimus. Vos spėję atsipūsti po fizinio aktyvumo veiklos, stovyklautojai susirinko į Mariaus Ševeliovo paskaitą „Psichologinis ir emocinis valdymas: kaip jo išvengti“. Džiugu, kad į šią veiklą aktyviai įsitraukę januoliai dar buvo ir individualiai pakalbinti. Pirmoji stovyklos diena pasibaigė visuomenės sveikatos specialistės Ievos Klavinskaitės vedamu protmūšiu, kuriame buvo paliestos lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencijos, psichiką veikiančių medžiagų ir alkoholio vartojimo prevencijos, bei valgymo ir sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu prevencijos temos.

Aktyviausia buvo antroji stovyklos diena. Dalyvių laukė lektorės, psichologės Jelenos Bachlinos seminaras – ryšio su savo vidiniu „aš“ kūrimas ir stiprinimas, dailės terapija. Fizinio aktyvumo naudą kiekvienas galėjo pajausti dviračių žygyje, kuriame visi kartu pajūriu mynė link Palangos ir atgal. Sugrįžus laukė dar viena treniruotė.  Šį kartą jau baseine. Kiek pavargę, tačiau laimingi bei su nuoširdžiomis šypsenomis veiduose dalyviai dar susirinko pasibūti kartu. Žaidė įvairius žaidimus, dainavo stovyklos dainą, šoko bendrą šokį. Nors visi iš skirtingų Lietuvos miestų, miestelių bei kaimų, tačiau visus stovyklautojus puošė vienoda „Sveikas ir išmanus jaunimas“ projekto atributika – marškinėliai, kepurėlės, džemperiai. Džiugu, kad kiekvienas iš dalyvių galėjo geriau pažinti ne tik save, bet ir šalia esantį. Taip pat įgyti žinių, patirčių bei atrasti naujų pažinčių.

Trečioji – paskutinė stovyklos diena taip pat prasidėjo aktyviai – rytine mankšta. Ją pravedė Kaišiadorių r. sav. jaunimo koordinatorius Karolis Klovas. Paskutinė stovyklos veikla – Danutės Kunčienės teorinė ir praktinė paskaita „Valgau sveikai – gyvenu gerai“. Stovyklautojai gavo ir žinių, ir praktikos. Kaip dera žemaičiams, Danutė išlydėjo svečius dosniai prigaminusi įvairių sveikų užkandžių. 

Stovyklos dalyvių nuomone, šios trys dienos prabėgo per greitai. Atrasti nauji draugai, naujos patirtys, užmirštos žinios bei  veiklos – prisimintos ir įgytos naujai.