Du keliai į savęs žalojimą paauglystėje

Kembridžo mokslininkai nustatė du paauglių tipus, kurie yra linkę į savęs žalojimą ir įrodė, kad tai galima pamatyti dešimtmetį prieš jiems pradedant tai daryti. Du įprasti veiksniai, lemiantys riziką į savęs žalojimą ir įtakojantys abi jaunų žmonių grupes, tai miego problemos ir žema savivertė, tačiau mokslininkai atrado du naujus profilius: jauni žmonės, kurie turi emocinių ir elgesio sunkumų, o antroji grupė be paminėtų sunkumų, tačiau veikiami kitų rizikos veiksnių. Pirmos grupės tyriamieji, turintys emocinių ir elgesio problemų jau 5 –…

Sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, prevencija

Keičiantis laisvalaikio ir mitybos įpročiams, pasaulyje taip pat ir Lietuvoje, daugėja antsvorį ir nutukimą turinčių jaunuolių. Tai siejamas su nepakankamu fiziniu aktyvumu, neracionalia mityba ir kitais šiuolaikinės kultūros aspektais. Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos aštuntokai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Skaičiai ir sveikata“.  Moksleiviai skaičiavo ir nustatė savo KMI, išmatavę riešo apimtį įvertino kaulų struktūrą, kuri turi įtakos kūno svoriui. Antsvoris ir nutukimas įtakoja širdies ir kraujagyslių ligas. Matuodami kraujospūdį ir skaičiuodami pulsą, sužinojo jų normas, kuo svarbus šis sveikatos rodiklis, išgirdo patarimus, kaip teisingai…

ŽINGSNIS LINK AUKŠTESNĖS SAVIVERTĖS IR PASITIKĖJIMO SAVIMI

Dažnai minima sąvoka „savivertė“, bet retai kuris tikrai supranta, kas yra ta asmeninė vertė, kuo ji matuojama ir kaip ją ugdyti. Literatūroje ir kasdienėje kalboje savivertė ir pasitikėjimas savimi vartojami kaip sinonimai ir yra glaudžiais susiję. Savivertė yra gana stabilus psichikos komponentas, kuriuo apibrėžiamas prigimtinis žmogaus vertingumo jausmas, kai žmogus jaučiasi vertingas nepaisant aplinkybių. Tuo tarpu pasitikėjimas savimi yra apie tikėjimą savo galėjimu įveikti sunkumus. Savivertės jausmas yra susijęs su sėkme, kurios jautiesi nusipelnęs, tuo tarpu pasitikėjimas savimi yra apie sėkmę,…