Savęs žalojimas – valgymo sutrikimai

Kodėl svarbu apie tai kalbėti garsiai? Valgymo sutrikimai – tai fizinė, psichologinė, sutrikusio elgesio liga priskiriama prie psichikos ir elgesio sutrikimų,  kurie apima nervinę anoreksiją, nervinę bulimiją, persivalgymą ir kt. Tokie valgymo sutrikimai kaip nervinė anoreksija ir nervinė bulimija yra labai svarbi šių dienų aktualija, kuri yra labai didelė socialinė ir medicininė problema Lietuvos paauglių tarpe. Paprastai valgymo sutrikimai pradeda reikštis lytinio brendimo metu. Lytinis brendimas yra sudėtingas vystymosi etapas, kurio metu vyksta daugybė fizinių ir psichosocialinių pokyčių, apie kuriuos…

Prevenciniai ir edukaciniai seminarai Kaišiadorių, Rokiškio ir Panevėžio rajonų vaikams ir specialistams

2022 m. gegužės mėn. pradėti mokymai Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje temomis „Seksualinio smurto prevencija“, „Lytiškai plintančių ligų ir nėštumo prevencija“. 2022 m. gegužės 3 d. – Seksualinio smurto prevencija 2022 m. gegužės 23 d. – Lytiškai plintančių ligų ir nėštumo prevencija Mokymų metu buvo kalbama apie lytiškumą, pagarbą, sugebėjimą užmegzti ryšius, gebėjimą pasakyti taip ir ne. Buvo aptariama, kaip atpažinti seksualinį smurtą ir užkirsti jam kelią, suprasti, kas yra tinkami/netinkami prisilietimai bei kaip kurti sveikus ir lygiaverčius santykius. Taip pat…

Kodėl žmogus save žaloja?

Nėra standartinio savęs žalojimo apibrėžimo. Būtent šiame straipsnyje pateikiamas apibrėžimas neapima ketinimo nusižudyti, tačiau tai yra labai sunku numatyti, nes riba tarp savęs žalojimo ir kylančių minčių apie savižudybę labai maža ir sunkiai nustatoma ir asmuo gali nelabai suvokti savo veiksmų baigties. Tai labai didelė problema, kuri paliečia apie 25 procentus jaunų žmonių neskaitant sukeltų neigiamų padarinių: susižalojimo ar savižudybės. Visa tai sukelia daugybė išorinių veiksnių, tokių kaip psichinė sveikata, išsilavinimo stoka, mažas užimtumas, prastesnė gyvenimo kokybė, brangus gydymas. Šį…

KAS YRA SAVĘS ŽALOJIMAS?

Labai dažnai potraukis save žaloti laikomas paslaptyje, ypač paauglių ir jaunų suaugusių žmonių tarpe, juk tai nėra įprastas dalykas. Ir daugelis tai įveikia pripažinę ir pradėję gydytis. Nėra svarbu ar žmogus tai padarė vieną kartą ar tai daro dažnai ir periodiškai, visi turi galimybę nuo to pasveikti. Pirmas žingsnis gali būti labai paprastas, tiesiog pasikalbėti su šeimos nariu, ar geru draugu, arba iš kart kreiptis į gydytoją. Savęs žalojimas – tai sąmoningas bet kokios formos rankos kėlimas prieš save siekiant…

Projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas“ viešinimo renginiai

2022 m. kovo – gegužės mėn. įvyko antrieji projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas“ viešinimo renginiai. Kovo 31 d. renginys vyko Rokiškyje, Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje. Balandžio 4 d. renginys vyko Panevėžio rajone, Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje Gegužės 13 d. renginys vyko Kaišiadoryse, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Renginių metu buvo pristatytas įgyvendinamas projektas, jau pasiekti tikslai ir gauti rezultatai, įsivertinami savo asmenybės poreikiai ir ypatumai. Taikant konfliktų sprendimų strategijas įsigilinta į asmeninį ir tarpasmeninį santykį. Aptarti priklausomybių pavojai ir kontrolės iliuzijos. Renginių…

Alkoholio žala

    Smegenų sveikatos palaikymas yra labai svarbus sveikatai ir gerovei visą gyvenimą. Įrodymai rodo tris dinamiškų smegenų pokyčių periodus, kurie gali būti ypač jautrūs neurotoksiniam alkoholio poveikiui: nėštumas (nuo pastojimo iki gimimo); vėlesnė paauglystė (15–19 metų); vyresnis amžius (virš 65 metų).     Labai paplitę alkoholio vartojimo modeliai gali pakenkti šiais jautriais laikotarpiais, įskaitant mažą prenatalinį alkoholio poveikį, paauglių besaikį girtavimą ir mažą ar vidutinį alkoholio vartojimą vyresnio amžiaus žmonėms (1).    Paauglystė yra ypač pažeidžiamas neurologinio vystymosi laikotarpis, kuriam…